top of page
864E92B8-35A5-4A24-A6E0-ED3DC357EF5A.jpeg

NABÍDKA FILOZOFICKÝCH DÍLEN PRO DOSPĚLÉ

INTERAKTIVNÍ PŘEDNÁŠKA - Co je to Filozofie pro děti?

(Nejsou vyžadovány žádné vstupní předpoklady ani znalost filozofie). Účastníci se aktivně zapojí do filozofického zkoumání a vyzkouší si různé techniky na podporu dotazování.  ​ Na co se zaměříme... Co je Filozofie pro děti? Jak podporuje filozofie kreativní a kritické myšlení? Myslíme, ale myslíme správně? Jak zapojit filozofii do svého oborového předmětu?  ​ Vhodné pro učitele, lektory, vysokoškolské studenty a rodiče 120 min / 2900 Kč (+ cestovné z Prahy)

WORKSHOP - Jak uvést Filozofii pro děti do praxe?

Co se naučíte... Co je to Filozofie pro děti Proč zapojit filozofii do výuky Jak může filozofie zlepšit výuku Co je to zkoumající společenství Jak probíhá filozofování s dětmi ​ Co si vyzkoušíte... Ukázkovou hodinovou lekci, kdy se účastníci zapojí do filozofického zkoumání (mluvím - poslouchám - myslím) stejně jako to probíhá s žáky. ​ Vhodné pro učitele, lektory, vysokoškolské studenty a rodiče 4x60 min / cena 5200 Kč (+ cestovné z Prahy)

MENTORINGOVÝ PROGRAM - REZIDENTNÍ POBYT FILOZOFA

Mentoringový program se skládá ze tří 8 týdenních modulů: I. První kroky s filozofíí II. Stát se filozofem III. Zkoumající společenství Cílem programu je zavedení principů Filozofie pro děti do výuky. Jedná se o intenzivní program založený na blízké spolupráci pedagogů a rezidentního filozofa. Obsah kurzu: - 4 hodinový workshop s Filozofií pro děti - Přítomnost filozofa ve vyučovacích hodinách - "Filozofie ve sborovně" s účastníky programu V rámci programu účastníci pracují na těchto dovednostech: - Schopnost zaujmout třídu - Facilitace (moderování) - Reflexe a sebehodnocení - Profesionální vztah se svými kolegy - Filozofické základy Cena 8 týdenního programu se pohybuje dle zapojených účastníků a tříd

bottom of page