top of page

Kurz: Úvod do Filozofie pro děti

Základní kurz, který vás provede programem Filozofie pro děti. V kurzu pracujeme max. s 10 účastníky, s kterými postupně přicházíme na to, co to koncept filozofování znamená a jak je vhodný pro výuku. Program Filozofie pro děti není metoda, kterou bychom vám snadno mohli předat. Cílem je pochopit tento program jako zahájení cesty, na které se budeme věnovat poctivému myšlení.

max. pro 10 účastníků

účastníci nemusí mít předchozí zkušenosti s filozofií

Co je to Filozofie pro děti?

Účastníci získají hlubší povědomí o Filozofii pro děti a pochopí, jakým způsobem je možné ji aplikovat v pedagogickém prostředí.

Aktivity pro třídění myšlenek

Budeme sdílet různé aktivity a techniky, které se osvědčily při třídění myšlenek a podporují filozofické uvažování u dětí.

16 vyučovacích hodin

kurz lze rozdělit do 2, 3, nebo 4 dnů

Filozofická debata

Účastníci sami zažijí, jak probíhá vedení filozofické debaty a jak se liší od běžných diskuzí. Naučí se způsobům, jak vést efektivní a otevřené filozofické debaty ve třídě.

Zahraniční zdroje a vedení debat

Představíme různé zahraniční zdroje a materiály, které mohou být inspirativní pro vedení filozofických debat v českém prostředí. Získáme přehled o různých přístupech a metodách.

Informace ke kurzu

Kurz pořádáme pro členy učitelského sboru, o který se starají dva naši lektoři. Všem účastníkům po celou dobu konání kurzu poskytují emailovou podporu mezi lekcemi. Pro každou skupinu jsou vytvářeny vlastní podklady, dle jejích potřeb.

Pokud nemá vaše škola zájem o kurz pro více účastníků, lze se přihlásit na  kurz v nabídce pro jednotlivce, ve které pravidelně vypisujeme možnosti dalšího vzdělávání ZDE.

Cena za 16x45 min. 28.600,- + cestovné z Prahy

Pokud máte zájem o kurz pro více jak 10 účastníků je potřeba kolektiv rozdělit do více skupin a dle toho objednat počet kurzů. Na 2. a každý další kurz můžete uplatnit slevu 15%.

PROČ FILOZOFIE PRO DĚTI?

Dovednosti rozvíjené prostřednictvím filozofie (kritické, kreativní a angažované myšlení)

jsou nepostradatelným základem a předpokladem všech aspektů učení. Věříme, že filozofie, stejně jako matematika, fyzika nebo dějepis, má být součástí vzdělávacího kurikula, protože žáky podporuje v jejich motivaci a schopnostech učit se.

 

VÍCE O FILOZOFII PRO DĚTI

Co o nás říkají?

3_edited_edited.png
3_edited_edited.png

ZŠ ŠTROSS

V kurzu nám lektoři věnovali mnoho tipů, jak vést filozofické debaty. Cvičili jsme se nejenom ve vedení debat, ale také správnému rozumění, toho, co nám děti chtějí zdělit.
bottom of page